מתודה היא חברת סקרים בוטיק המתמחה בייעוץ מתודולוגי לארגונים וביצוע סקרים ארגוניים - סקרי עובדים וסקרי לקוחות. הסקרים של מתודה מבוצעים מתוך ידע אקדמי מתודולוגי והתמחות בפרקטיקות מתודולוגיות בארגונים. הסקרים של מתודה מאפשרים לארגון לזהות את נקודות החוזק והתורפה במארג היחסים שבין הארגון לבין העובדים ולקוחותיו, בין העובדים והמנהלים ובין העובדים לבין עצמם. הסקרים של מתודה מספקים להנהלת הארגון תמונה של מצב הרוח בארגון, מאפיינים את רמת המחוברות של העובדים ורמת המחוברות של הלקוחות לארגון ומהווים בסיס אמפירי לבניית תכניות עבודה, יישום תהליכים והטמעת תרבות ארגונית. 

ד"ר גלית סיני קרמונה מתודולוגית של סקרים וסוציולוגית, בעלת תואר שלישי (Ph.D) מאוניברסיטת תל אביב. מתמחה בסקרי עמדות בארגונים, יועצת מתודולוגית לארגונים, מרצה בתחום הסקרים ויו"ר קהילת שיטות מחקר באגודה הסוציולוגית הישראלית. החזון שלי הוא לספק לארגונים כלי מדידה המבוססים על ידע אקדמי וחשיבה מחקרית בתחום הסקרים והמחקר החברתי. שיטת העבודה שלי מונחית על ידי שלושה עקרונות: מציאת איזון בין דרישות הארגון, צרכיו ומאפייניו לבין המתודולוגיה; ביצוע סקרים תפורים אישית ומתן מענה מתודולוגי מותאם לארגון; ובניית כלי מחקר ידידותיים (שאלונים, מתודות איסוף נתונים, מצגות הנהלה מסכמות) תוך הפחתת טעות הסקר הכוללת. 

סקרים ארגוניים >> הסקרים של מתודה מאפשרים לארגון להבין טוב יותר את סביבת העבודה ואת חווית הלקוח. הסקרים של מתודה תפורים אישית לארגון ובוחנים היבטים שונים: מחוברות עובדים, אקלים ארגוני, תרבות ארגונית וערכים, מנהל ישיר ואקלים ניהולי, עבודת ממשקים, התאקלמות עובדים חדשים, איזון חיים אישיים-עבודה, הדרכה ולמידה, איכות שירות פנים ארגוני, רווחה ארגונית, מצב רוח ארגוני, אירועי חברה וכנסים, תקשורת פנים ארגונית, שיתופיות ועבודת צוות,  אמון חברתי , שביעות רצון לקוחות, תדמית חברה, חווית משתמש באתר אינטרנט ובאפליקציה, סקרים למיזמים חדשים, סקרי סטודנטים ובוגרים, סקרים תפורים אישית. 

סקרים בהייטק >> מתודה מתמחה בביצוע סקרים ארגוניים בחברות הייטק, תוך התאמת המתודולוגיה לתרבות הארגונית, למבנה הארגוני ולסביבת העבודה הייחודיים להייטק. הסקרים בחברות הייטק מבוצעים לרוב גלובלית ומהווים בסיס אמפירי לבניית תוכניות עבודה עבור מחלקת משאבי האנוש, הפיתוח הארגוני, מוצר והנהלה.

ייעוץ מתודולוגי לארגונים >> מתודה מספקת לארגונים ייעוץ בתכנון וביצוע סקרים ארגוניים. בתהליך הייעוץ המתודולוגי, מתודה  מלווה את הארגון בשלבים השונים של הסקר, מתוך פרספקטיבה הוליסטית שלוקחת בחשבון את מאפייני הארגון, חווית המרואיין והמתודולוגיה. הייעוץ ניתן למנהלי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, מנהלי שיווק ומנהלי לקוחות, מנהלי מוצר, יזמים ומנכ"לים. הייעוץ המתודולוגי של מתודה מאפשר לארגונים לבצע סקרים ארגוניים נכונים יותר, תוך הבנת המשמעויות המתודולוגית של קבלת החלטות שונות בתהליך העבודה על הסקר, תהליך העבודה עם מערכות סקרים ארגוניות, בניית חווית מרואיינים חיובית בקרב העובדים, המנהלים והלקוחות, וגיבוש תובנות מול הנהלת הארגון. 

סקרים אינטרנטיים >> מתודה מייעצת לארגונים בביצוע סקרים מבוססי אינטרנט, שימוש נכון במערכות סקרים ארגוניות ובפיתוח מערכות סקרים אינטרנטיות. ההתמחות של מתודה נסמכת על ידע מתודולוגי נרחב, מחקר אקדמי ייחודי, ביצוע סקרים מבוססי אינטרנט משנת 2002 ובניית פלטפורמות אינטרנטיות לביצוע סקרים.

המתודולוגיה של מתודה מבוססת על מציאת האיזון בין הארגון והמתודולוגיה בשלבים השונים  של תהליך הסקר. לכל ארגון ניתן מענה מתודולוגי תפור אישית, בהתאם לצורכי הארגון ומאפייניו הייחודיים. הניסיון הרב של מתודה בביצוע סקרים ארגוניים בשילוב ידע אקדמי ומחקרי מאפשרים התמודדות יעילה עם אתגרים מתודולוגיים בשלבי התכנון, הביצוע והסיכום של הסקר: בניית תכנית סקר והגדרות מתודולוגיות, ניסוח ומחשוב שאלונים, עבודה עם מערכות סקרים ארגוניות, בניית מדדים ארגוניים וסיכום הסקר למנהלים במצגות ידידותיות לקורא. 

מעוניינים לשמוע עוד?

© 2016 by Metoda Surveys 

09.7437924

054.4530128